تزریق پروفایلو چیست؟

تزریق پروفایلو یک درمان ضدپیری قابل تزریق می باشد که از هیالورونیک اسید که یک ماده طبیعی یافت شده در پوست است، استفاده می کند. پروفایلو یک عنصر بازسازی جدید می باشد که تولید کلاژن و الاستین را تحریک کرده و به جوانسازی پوست و محکم شدن پوست کمک می کند. همچنین پروفایلو، آب را که به هیدراته کردن پوست کمک می کند، جذب می نماید.

دنیای داروهای زیبایی سریع تر از خلق تکنولوژی ها، محصولات و تکنیک های جدید در حال پیشرفت می باشد. پروفایلو دنیای تزریق های سنتی را با یک تغییر اساسی در پوست، متحول ساخته است.

 

تزریق پروفایلو

 

پروفایلو را در کدام نواحی می توان تزریق کرد؟

پروفایلو در نواحی زیر قابل تزریق می باشد:

 • صورت
 • گردن
 • دست ها

چند میلی لیتر از این ماده در زمان تزریق، مورد نیاز است؟

2 میلی لیتر از این ماده در 10 نقطه تزریق پخش می شود. برای شروع دو جلسه مقدماتی با فاصله زمانی یک ماه از هم و سپس یک جلسه هر 4 تا 6 ماه یکبار برای نگهداری نتایج، مورد نیاز می باشد.

آیا پروفایلو دردناک است؟

تزریق ها اندکی دردناک است ولی بطور کلی بیماران درد ملایمی را گزارش داده اند. بعد از درمان، در 24 تا 72 ساعت اول، پوست اندکی حساس است.

 

تزریق پروفایلو

 

آیا خطر کبودی وجود دارد؟

اگر تزریق توسط یک کارشناس با تجربه انجام شود، کبودی اتفاق نمی افتد. کبودی زمانی رخ می دهد که ابزار تزریق، به رگ برخورد کند. بنابراین حتماً قبل از تزریق، باید رگ ها شناسایی شوند. با این وجود، کبودی همیشه یک احتمال می باشد ولی عمومیت ندارد.

چقدر طول می کشد تا پروفایلو اثر کند؟

4 تا 6 هفته زمان برای تاثیر پروفایلو، مورد نیاز است؛ چون این محصول، برای پخش شدن و تحریک کلاژن و الاستین موجود در پوست شما، به زمان نیاز دارد.

این روند در یک جلسه چقدر طول می کشد؟

اجرای این تکنیک در هر جلسه، به 15 دقیقه زمان نیاز دارد.

عوارض جانبی پروفایلو چیست؟

گاهی قرمزی، تورم و سفتی بلافاصله بعد از تزریق، در ناحیه درمان اتفاق می افتد که چند ساعت ماندگاری خواهد داشت.

 

تزریق پروفایلو

 

آیا همگان می توانند از تزریق پروفایلو بهره مند شوند؟

پروفایلو محصول بی خطری می باشد، با این وجود، برخی افراد که در ذیل به تعدادی از آن ها اشاره شده است باید از این محصولات اجتناب نمایند:

 • حساسیت به هیالورونیک اسید
 • بیماران دارای خونریزی یا ابتلا به ناهنجاری های خونی
 • بیماران تحت درمان سرکوب کننده سیستم ایمنی و شیمی درمانی
 • حساسیت به پروتئین های باکتری گرم مثبت
 • بیمار با درمان های صورت در حال جریان مثل لایه برداری، لیزر درمانی و میکرودرم ابریژن
 • بیمار در معرض خطر کلوئید
 • بیمار مبتلا به تبخال
 • زنان باردار و در حال شیردهی
 • عفونت فعال یا التهاب در پوست ناحیه ای که تزریق قرار است در آن انجام شود.
 • بیمارانی که ظرف 12 ماه آینده، قصد انجام جراحی صورت را دارند.

مراقبت های بعد از تزریق پروفایلو چیست؟

 • قرمز شدن در ناحیه اطراف محل تزریق و سفید شدن اطراف ناحیه ای که کرم بی حسی در آن استعمال شده است، طبیعی می باشد. این تنها چند ساعت طول می کشد.
 • برآمدگی در زمانی که پروفایلو آب را از بدن جذب کرده و متورم می شود، گاهی اتفاق می افتد. در 24 ساعت اول بعد از درمان، این برآمدگی ها به راحتی با ماساژ ناپدید می شوند. برآمدگی هایی که قادر به دیدن آن ها نیستید را ماساژ ندهید چون این کار تنها باعث تغییر مکان پروفایلو می شود.
 • بی حسی و سوزش در محل تزریق به ندرت اتفاق می افتد و چند روز طول می کشد.
 • کبودی رایج ترین مشکل درمان می باشد. شما می توانید کبودی را با استعمال یخ، کاهش دهید. پوشش دادن کبودی با کانسیلر/ آرایش در روز بعد، بلامانع است.
 • تا 12 ساعت از آرایش کردن در ناحیه درمان بپرهیزید. این باعث کاهش خطر احتمال عفونت می شود.
 • اگر آسپرین، کلوپیدوگرل، وارفارین یا داروهای مشابه مصرف می کنید، مراقب باشید چون این داروها کبودی و خونریزی در ناحیه تزریق را افزایش می دهند.

 

تزریق پروفایلو

 

تفاوت بین پروفایلو و فیلرپوستی چیست؟

تنها شباهت بین فیلرهای پوستی و پروفایلو، این است که هردو از هیالورونیک اسید ساخته شده و در پوست شما تزریق می شوند.

فیلرها، ژل های هیالورونیک اسید غلیظ هستند که برای بازیابی حجم پوست در نواحی گونه ها و لب ها تزریق می شوند و همچنین چروک های خاص مثل خطوط بینی تا دهان را صاف می کنند. پروفایلو نسبت به فیلر پوستی، روان تر بوده و تنها در لایه های بالایی پوست برای آبرسانی و ایجاد تاثیرات شبیه به چارچوب سازی در داخل پوست و نیز بهبود کیفیت پوست تزریق می شوند.

آیا پروفایلو بی خطر است؟

درمان پروفایلو، به دلیل درجه خلوص هیالورونیک اسید که عاری از مواد افزودنی می باشد، سازگار با بافت زنده بوده و عوارض جانبی را کاهش داده و ایمنی بیشتری به همراه دارد.تا به امروز بیش از یک میلیون درمان پروفایلو در سراسر جهان انجام شده و هیچ واکنش جدی به درمان در هیچ فردی گزارش نشده است.

علی رغم اینکه محتوای هیالورونیک اسید در این تکنیک درمان، به شکلی باورنکردنی بالاست، پروفایل التهاب در آن پایین بوده و از سوی مطالعات بالینی، پشتیبانی شده است.

شاخصه های پروفایلو

 1. پروفایلو برای درمان شلی و کیفیت پوست، تقریباً در هر جایی از جمله صورت، گردن، قسمت های باز در پیراهن دکلته، دست ها و قسمت داخلی بازوها، قابل استفاده هستند.
 2. با تزریق پروفایلو کیفیت پوست بهبود می یابد و پوست سفت تر و درخشان تر می شود.
 3. زیبایی پوست بازیابی می شود.
 4. افتادگی پوست درمان می شود.
 5. شلی پوست، درمان شده و خاصیت ارتجاعی آن بازمی گردد.
 6. چروک های افقی و عمودی صورت درمان می شود.

بعد از درمان پروفایلو چگونه به نظر می رسیم؟

زمان از کار افتادگی برای بهبود، در این درمان وجود ندارد. بلافاصله بعد از درمان، شما شاهد برآمدگی های کوچک که بیشتر شبیه جای نیش حشرات در محل تزریق می باشد، خواهید بود. پوشش دادن آن ها بسیار آسان بوده و اغلب بعد از 24 ساعت فروکش می کنند.

تکنیک تزریق نوآورانه استفاده شده در طول درمان پروفایلو، بدان معنی است که تنها 5 تزریق کوچک در هر طرف صورت مورد نیاز می باشد و این نشان دهنده سرعت و راحتی درمان می باشد. همچنین این تزریق را می توان در نواحی دست ها و گردن نیز انجام داد.