روش تزریق چربی

در یک روند پیوند یا تزریق چربی ، چربی از نواحی از قبیل بخش بیرونی ران ها برداشته شده و به نواحی فاقد حجم از قبیل صورت، دست ها، سینه ها یا باسن تزریق می شود. این روند بی خطر، ماندگار و بی درد، نتایج طبیعی را به دست می دهد. هر ساله هزاران نفر تحت درمان موفق تزریق چربی قرار می گیرند و از نتایج این درمان بسیار راضی و خشنود هستند.

 

تزریق چربی

 

چه زمان باید تزریـق چربی را انجام داد؟

اگر نواحی از صورت شما چروک و فرو رفته شده است.

اگر می خواهید به درمان ماندگارتری در مقایسه با درمان های موقتی فیلر دست پیدا کنید.

اگر می خواهید کانتور بدن را بهبود بخشیده، اسکارها را درمان کرده، فرورفتگی های بدن را پر کرده و دست ها و صورت خود را جوانسازی کنید.

اگر می خواهید سینه های تان را بازسازی کرده و بی نظمی های کانتور را پر کرده یا علائم آشکار ایمپلنت سینه را پنهان نمایید.

آیا من داوطلب خوبی برای تزریق چربی هستم؟

هدف از تزریق چربی افزایش دادن یا پر کردن نواحی دارای کمبود حجم می باشد. نواحی که عموماً تزریق چربی در آن ها انجام می شود، شامل دست ها و صورت (از جمله لب)، فرورفتگی ها در پوست (پس از لیپوساکشن و اسکار) و سینه ها و باسن (برای بزرگ کردن) می باشد.

البته شما باید نواحی دهنده ای که بتوان چربی را ازآن ها گرفت داشته باشید. شما باید دارای گردش خون سالمی باشید. سیگار کشیدن و داشتن مشکلات پزشکی گردش خون از عوامل بازدارنده برای بهره مند شدن از این درمان به شمار می آیند.

 

تزریق چربی

 

تزریق چربی به صورت

اگر در صورت شما چین و چروک هایی از قبیل خطوط دور لب، خطوط خنده یا خطوط پنجه کلاغی وجود دارد، با تزریق چربی گرفته شده از شکم، ران ها یا دیگر نواحی به این نواحی صورت، می توانید آن ها را درمان کنید.

اسکارهای آکنه و نواحی فرو رفته صورت، لب ها و گونه ها را می توان با این روش درمانی پر کرد. جراح شما می تواند از تزریق چربی برای به حداقل رساندن خطوط بین بینی و دهان، درمان فرورفتگی های پوست یا تو رفتگی ها و به حداقل رساندن چین و چروک های پیشانی استفاده کند.

بزرگ کردن سینه

اگر می خواهید در حدی متعادل، اندازه سینه های تان را افزایش دهید، داوطلب خوبی برای تزریق چربی به سینه به شمار می آیید. پس از تزریق چربی به سینه، این اندام شما، شکل و رنگ پوست خوبی پیدا خواهد کرد. اگر پوست ضعیفی دارید، سینه هایتان افتاده است یا می خواهید اندازه سینه های خود را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دهید، تزریق چربی به سینه گزینه خوبی برای شما نخواهد بود.

بزرگ کردن باسن با تزریـق چربی

بسیاری از افرادی که دوست دارند باسن گردتر و پرتری داشته باشند، تزریق چربی به باسن را به عنوان گزینه مناسب بدون نیاز به ایمپلنت انتخاب می کنند. لیپوساکشن معمولاً برای تراش دادن ناحیه اطراف و جمع کردن چربی خودی برای تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

جوانسازی دست با تزریـق چربی

تزریق چربی به دست ها، برای افزودن به حجم، تپل کردن نواحی چروک شده، پوشش دادن رگ ها و تاندون های برجسته و بهبود کیفیت پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

اگر در وضعیت سلامت خوبی هستید و نگرش مثبت و انتظارات منطقی از این روند درمان دارید، داوطلب خوبی برای این روند به شمار می آیید.

 

 

روند تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

چربی از یک بخش از بدن شما برداشت شده، شسته شده و خالص می شود. سپس با دقت با سوزن های دارای طراحی خاص، در ناحیه ای که نیاز به بزرگ شدن دارد تزریق می شود. تکرار چندباره روند تزریق چربی برای دستیابی به نتیجه مطلوب الزامی می باشد. روند تزریق چربی را می توان به عنوان یک فرایند سه مرحله ای شرح داد: 1) برداشت 2) خالص سازی و انتقال 3) استقرار

برش ها و اسکارهای تزریـق چربی چگونه خواهد بود؟

تنها اسکارها از لیپوساکشن به وجود می آیند که برای برداشتن چربی از ناحیه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد.

از آنجایی که برش های لیپوساکشن کوچک هستند، اسکارها نیز کوچک بوده و در نواحی پنهان قرار داده می شوند. گاهی اوقات بر حسب موقعیت رسوبات چربی در بدن شما، برش ها را نمی توان پنهان نمود.

مقدار درجه اسکار، به تکنیک جراح و تمایلات ژنتیکی شما بستگی دارد.

بیشتر اسکارهای لیپوساکشن در طول زمان محسوس خواهند بود. اسکارهای قابل رویت زمانی ایجاد می شوند که کانول های بزرگ لیپوساکشن مورد استفاده قرار گیرد و بیمار دارای پوستی با لکه های تیره باشد.

انتخاب بهترین پزشک برای تزریـق یا پیوند چربی

انتخاب پزشک بر اساس آیتم های زیر، از اهمیت بالایی برخوردار است:

  • تحصیلات، آموزش و مدرک
  • تجربه در تزریق چربی
  • سطح احساس آرامش شما با وی

چگونه باید برای روند تزریـق چربی آماده شوم؟

پزشک دستورالعمل های پیش از جراحی کامل را برای شما فراهم آورده و به کلیه سوالات شما پاسخ می دهد. او اطلاعات لازم درباره تاریخچه پزشکی شما را کسب کرده و یک آزمایش فیزیکی را انجام می دهد.

آبرسانی قبل و بعد از جراحی برای داشتن یک ریکاوری بی خطر و کسب بهترین نتایج اهمیت زیادی دارد.

پزشک از شما می خواهد تا قبل از پیوند چربی اقدامات ذیل را انجام دهید؟

  • حداقل 6 هفته قبل از روند، به منظور پیشگیری از بهبود زخم ضعیف و اسکار، سیگار کشیدن را ترک کنید.
  • از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی و ویتامین هایی که می تواند باعث افزایش خونریزی شود خودداری کنید.
  • از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا بعد از تزریق شما را به منزل بازگردانده و حداقل برای 24 ساعت اول، مراقب شما باشد.

ریکاوری تزریـق چربی

تورم و کبودی در طول هفته اول، قابل ملاحظه می باشد و شما شرایط لازم برای حضور در مجامع عمومی را ندارید.

در هفته دوم، کبودی فروکش می کند ولی تورم همچنان ادامه دارد.

بین روزهای هفتم و دهم، پیشرفت قابل ملاحظه ای رخ می دهد. بیشتر افراد یک هفته از محل کار خود مرخصی می گیرند.

تا هفته سوم، چهره شما، بیشتر و بیشتر شکل طبیعی پیدا می کند. آرایش ملایم می تواند در پنهان کردن علائم باقی مانده تورم و کبودی مفید باشد.

وقتی تورم فروکش کرد، می توانید از مشاهده تغییرات در چهره تان لذت ببرید.

ماندگاری نتایج روند تزریـق چربی چقدر است؟

نواحی که تزریق چربی در آن ها انجام شده است، نرم تر و پرتر به نظر می رسند و چهره شما شاداب تر و جوان تر می شود. حتی بهبود هایی را در بافت پوست خود مشاهده خواهید کرد.

ماندگاری و دوام تزریق چربی به مهارت پزشک، چگونگی برداشت و خالص سازی چربی و چگونگی و محل تزریق آن بستگی دارد. برای انجام موفق این روند جراح باید از مهارت، تجربه و دانش بالایی درباره این تکنیک برخوردار باشد.