فیشیال چیست؟

افراد به دلایل مختلف از فیشیال بهره مند می شوند؛ برخی می خواهند جوش های سرسیاه وحشتناک را از بین ببرند و برخی دیگر برای دریافت یک رژیم ضد پیری به کمک نیاز دارند. همچنین برخی افراد نیز هستند که فیشیال را تنها برای ریلکس کردن و احساس آرامش انجام می دهند. ( جوانسازی پوست )

همه این موارد دلایل خوبی برای بهره مند شدن از فیشیال است. ولی خود فیشیال ، اغلب اندکی مرموز و اسرارآمیز است. بخار چه می کند؟ چرا در فیشیال بر روی پوست کرم گذاشته می شود و دوباره پاک می شود؟ چرا باید مرتباً فیشیال را انجام داد؟

فیشیال یک درمان پوستی چند مرحله ای می باشد و یکی از بهترین روش ها برای مراقبت از پوست محسوب می شود. این روش پوست را تمیز کرده، لایه برداری می کند و مواد مغذی را به آن می رساند.

 

فیشیال

 

این روش همچنین پوست را هیدراته و شفاف کرده و می تواند باعث جوان تر به نظر رسیدن آن شود. همچنین دستورالعمل هایی در خصوص بهترین روش برای مراقبت از پوست در اختیار شما قرار داده می شود. فیشیال زمانی به بهترین شکل عمل می کند که به عنوان بخشی از یک برنامه در دست اقدام مراقبت پوست انجام پذیرد.

بهتر است یک کلینیک زیبایی را بیابید که در آن متخصصین زیبایی با تجربه و صاحب مدرک و آگاه در این زمینه که دوره های آموزشی مراقبت پوست را سپری کرده و با انگیزه و پر شور و هیجان در ارائه خدمات به مراجعه کنندگان آماده خدمات رسانی به شما هستند.

فیشیال بعد از ماساژ، دومین درمان اسپای رایج می باشد.

مراحل پایه فیشیال عبارتند از:

پایه فیشیال مراحل متفاوتی دارد که در ذیل آورده ایم:

مشاوره:

فیشیال باید با یک مشاوره آغاز شود. شما باید فرم حاوی سوالاتی درباره نگرانی های پوستی تان، رژیم غذایی تان، مقدار آبی که می نوشید، داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید، محصولاتی که اخیراً استفاده کرده اید را پر کنید. رتینای A و دیگر داروها، می تواند پوست شما و نوع درمان توصیه شده توسط متخصص زیبایی را تحت تاثیر قرار دهد. معمولاً متخصص زیبایی سوالاتی را درباره دغدغه های پوستی و مصرف رتینای A از شما می پرسد.

آماده شدن:

معمولاً متخصص زیبایی، حوله ای را به شما می دهد که بعد از از تن در آوردن تمام لباس های تان باید بر تن کنید.

تمیز کردن:

متخصص زیبایی کار خود را با پیچیدن حوله ای در اطراف موهای شما برای جلوگیری از آغشته شدن مو به محصولات آغاز می کند. اولین مرحله تمیز کردن کامل با استفاده از پدهای پنبه ای یا اسفنج های مخصوص می باشد. بیشتر متخصصان حرفه ای زیبایی، مرحله تمیز کردن را دوبار انجام می دهند.

تمیز کردن و تجزیه و تحلیل پوست:

متخصص زیبایی چشمان شما را می پوشاند و در زیر یک لامپ بزرگ نمایی، با دقت پوست شما را بررسی می کند. وی نوع پایه پوست ( خشک، چرب، ترکیبی، حساس یا نرمال) و موقعیت آن (آکنه، جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید، پیری، آفتاب سوختگی، دهیدراته شدن و غیره) را تعیین می نماید. سپس محصولات و درمان های مناسب را انتخاب کرده و درباره مشاهدات و پیشنهادات خود با شما گفتگو می کند.

بخار:

بیشتر فیشیال ها از دستگاهی استفاده می کنند که یک بخار ملایم گرم را به سمت پوست شما هدایت می کند. این کار آرامش بخش بوده و به نرم شدن جوش های سرسیاه و جوش های سرسفید برای استخراج شدن از پوست کمک می کند. اگر پوست شما بسیار حساس است متخصص زیبایی از بخار استفاده نخواهد کرد.

لایه برداری:

در لایه برداری پوست از مواد شیمیایی یا مکانیکی استفاده می شود. لایه بردارهای مکانیکی دارای بافت زبر می باشند که سلول های مرده پوست را از سطح آن می زداید. این نوع لایه برداری، از آنزیم ها و اسیدها برای شل کردن پیوند بین سلول های پوستی استفاده می کند. یک درمان آنزیمی ملایم را می توان در طول بخاردهی مورد استفاده قرار داد. لایه بردارهای شیمیایی قوی که از نظر شدت، متفاوت می باشند می توانند به صورت یک درمان مستقل یا بخشی از فیشیال مورد استفاده واقع شوند.

استخراج:

در این مرحله در صورت نیاز و در صورت وجود، جوش های سر سیاه و جوش های سر سفید برداشته می شوند. در این مرحله استخراج، آستانه تحمل درد افراد مختلف متفاوت است. در صورت داشتن پوست قرمز و نازک، این مرحله می تواند برای شما اندکی دردناک باشد. در صورتی که این مرحله به درستی انجام نشود، می تواند باعث پارگی مویرگ ها و تغییر رنگ پوست شود.

ماساژ پوست با استفاده از ضربه های معروف استفاده شده در ماساژ، برای ریلکس کردن و تحریک ماهیچه های پوست و صورت انجام می شود.

ماسک صورت:

یک ماسک بر اساس نوع (خشک، چرب، ترکیبی، حساس، بالغ) و موقعیت پوست شما، مورد هدف قرار می گیرد. در طول فیشیال، متخصص زیبایی ماساژ پوست سر یا سایر خدمات را ارائه می دهد.

اپلیکیشن نهایی:

اپلیکیشنی از تونر، سرم ها، مرطوب کننده ها و کرم ضد آفتاب ارائه می شود.

 

 

توصیه های مربوط به مراقبت پوست در منزل :

متخصص زیبایی درباره مراقبت بهتر پوست در منزل توصیه هایی را در اختیار شما قرار داده و برخی محصولات را پیشنهاد می کند. برخی چندان این مرحله را دوست ندارند، چون شامل توصیه هایی درباره تهیه برخی محصولات می باشد، ولی این مرحله باید به عنوان بخشی از روند انجام شود.

فاصله زمانی بین هر فیشیال چقدر باید باشد؟

این در افراد مختلف، متفاوت است. به طور ایده آل، فیـشیال باید به صورت ماهیانه انجام شود، چون در این مدت، پوست احیا می شود. سعی کنید فیشیال را حداقل 4 بار در سال با تغییر هر فصل انجام دهید. اگر می خواهید آثار آکنه را از بین ببرید، خصوصاً در ابتدای شروع روند، فیشـیال را به دفعات بیشتری انجام دهید.

انواع مختلف فیشیال اروپایی کلاسیک :

گاهی شما به تمام انواع فیشیال ها در لیست اسپا نگاه می کنید و در خصوص انتخاب بهترین آن ها سردرگم می شوید. آیا یک فیشیال ضد پیری می خواهید یا به دنبال فیشیال اکسیژن، فیشیال کلاژن یا فیشیال پاکسازی عمیق صورت هستید؟

نگران نباشید. فیشیال های اروپایی کلاسیک بسیار متنوع هستند. این نام ها معمولاً بر اساس لاین های مراقبت از پوست مختلف، تعیین می شوند.اگر شما یک فیشیال نادرست را انتخاب کرده باشید، متخصص زیبایی در کلینیک فرشته به شما کمک کرده و درمان را به نوع مناسب برای پوست شما تغییر می دهد.

انواع متنوع فیشیال های اروپایی کلاسیک، شامل مینی فیشیال (یک درمان 30 دقیقه ای برای انجام استخراج های پوستی) می باشد. از یک لاین تدوین شده برای پوست بالغ، با مواد اولیه از قبیل ویتامین  C استفاده کرده یا یک فیشیال ضدپیری را انتخاب کنید. این یک فیشیال اکسیژن است که در آن، اکسیژن خالص بخشی از درمان بوده یا محصولاتی برای انتقال اکسیژن به لایه های پوست مورد استفاده قرار می گیرند. معمولاً یک پکیج فیشیال کامل 1 و نیم تا 2 ساعت زمان می برد.

در فیشیال کلاژن (که نوعی ضد پیری است) ورقه های مخصوص کلاژن بر روی پوست قرار داده می شوند. فیشیال آکنه بر روی استخراج از پوست تمرکز می کند. فیشیال فوتو ، یک درمان ملایم برای رسیدن به نتایج ویژه مثل تقویت کلاژن یا درمان آکنه می باشد.