لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ نوعی تکنیک است که در آن بخیه های موقتی برای تولید یک لیفت ظریف ولی قابل مشاهده در پوست مورد استفاده قرار می گیرد. جراح زیبایی، به جای برداشتن پوست شل صورت بیمار با روش جراحی، آن را با بخیه زدن به بخش هایی واقع در بالای صورت، در حالت معلق قرار می دهد. این امر باعث اندکی به عقب کشیده شدن پوست و در نتیجه بالا رفتن و محکم شدن صورت می شود. ( جوانسازی پوست )

نخ های استفاده شده در این تکنیک، علاوه بر ایده آل بودن برای لیفت صورت، با پیری نیز مبارزه می کنند. آن ها این کار را با تحریک واکنش بهبود بدن و هدایت آن به سمت تولید کلاژن در نواحی درمان شده، انجام می دهند. اهمیت این موضوع از این جهت است که کلاژن نقش حیاتی را در فرایند پیری ایفا می کند.

این تکنیک باعث جوانسازی پیشرونده در بافت صورت می شود. بیمارانی که لیفت با نخ را با هدف تحریک تولید کلاژن انجام می دهند، شاهد بهبود تدریجی در محکم شدن و یکدست شدن پوست خود خواهند بود.

 

لیفت با نخ

 

از آنجایی که نخ ها سرجای خود باقی می ماند، واکنش بهبود بدن به طور مرتب تولید کلاژن را تحریک می کند، چون بدن می خواهد نواحی بخیه زده شده را بهبود داده و آن ها را بیرون براند.

بدن به صورت بیولوژیکی برای واکنش دادن به این روش در هنگام احساس وجود یک شیء خارجی موجود در پوست برنامه نویسی شده است.

خوشبختانه از آنجایی که نخ های قرار گرفته در طول لیفت با نخ ، در زیر پوست قرار داده می شوند، بیمار چیزی از آن را حس نمی کند.

بیشتر افراد در طول روند بهبود، متوجه وجود بخیه ها در پوست بیمار نمی شوند.

در روز انجام روند چه اقداماتی انجام می پذیرد؟

قبل از درمان، آرایش شما پاک شده و ناحیه درمان تمیز می شود.

از بی حسی موضعی در ناحیه درمان برای به حداقل رساندن درد استفاده می شود؛ محصول با استفاده از یک کانولا مورد استفاده قرار می گیرد که تورم و کبودی را به حداقل می رساند.

درمان، بر حسب ناحیه تحت درمان (کل صورت، گردن و غیره)، 30 تا 45 دقیقه طول می کشد. بدیهی است که این مدت زمان تقریبی بوده و زمان کامل به شدت مشکل و نوع آن بستگی دارد.

چقدر طول می کشد تا بیمار شاهد مزایای درمان باشد؟

حسن این روش درمانی بدون جراحی، این است که تاثیرات بلافاصله بعد از روند قابل مشاهده می باشند.اگرچه نتیجه درمان دائمی نیست ولی قطعاً دراز مدت بوده و زمان از کار افتادگی آن بسیار کوتاه است.

نتایج درمان چقدر ماندگار است؟

نخ ها می توانند تا 6 ماه در پوست باقی بمانند. ماندگاری نتایج حاصل از لیفت نخ دراز مدت است، چون نخ ها بافت های صورت را به تولید کلاژن جدید تحریک می کنند که می تواند تا 2 سال دوام داشته باشد.

 

لیفت با نخ

 

آیا لیفت نخ عوارض جانبی به همراه دارد؟

بیشتر واکنش ها عمدتاً حداقل و موقتی هستند. گاهی اندکی تورم، مورد انتظار است و کبودی جزئی در پی درمان رخ می دهد. این واکنش ها ظرف دو روز فروکش می کنند. در بیشتر بیماران چنین واکنش هایی بعد از درمان اتفاق نمی افتد.

مراقبت های بعد از لیفت نخ

بعد از درمان به شما توصیه می شود تا دو هفته از اقدامات زیر اجتناب کنید:

 • درمان های زیبایی (مثل درمان های صورت، ماساژ صورت و غیره)
 • سونا و دیگر دماهای شدید

آیا روش لیفت با نخ برای من مناسب است؟

شهرت درمان با لیفت نخ ، روز به روز در حال افزایش یافتن است. اگر شما پوست اندکی شل در اطراف ناحیه فک دارید و دوست دارید صورتتان اندکی بالا کشیده شود، می توانید بدون خطر جراحی، از مزایای لیفت صورت بهره مند شوید. لیفت با نخ، یک درمان ضد چروک و ضد پیری است که می تواند نتیجه مطلوب را برای تان خلق نماید.

مزایای لیفت با نخ چیست؟

 • برای بسیاری از بیماران، بزرگترین مزیت لیفت با نخ ، زمان ریکاوری بسیار کوتاه در این روش درمان می باشد.
 • ریکاوری درمان لیفت با نخ بسیار آسان است. می توان آن را تحت بی حسی موضعی انجام داد.
 • بیمار می تواند بعد از اجرای درمان ، خودش برای بازگشت به خانه رانندگی کرده و در منزل، به کمک برای مراقبت نیاز ندارد.
 • بیمار بندرت به مصرف داروی مسکن بعد از درمان نیاز پیدا می کند و بنابراین بازگشت به فعالیت های نرمال، آسان تر می شود.
 • این درمان برای افراد پرمشغله گزینه مناسبی می باشد.
 • لیفت با نخ ، یک درمان کم خطر و غیر تهاجمی بوده و خطر خونریزی، کبودی شدید یا دیگر مشکلات در آن وجود ندارد.
 • از نظر هزینه نسبت به سایر تکنیک ها، مقرون به صرفه تر می باشد.
 • دوره نقاهت کوتاه و احتیاج به بیهوشی و بستری شدن نمی باشد.
 • ممکن است تا چند روز بعد کمی تورم و قرمزی در ناحیه لیفت با نخ مشاهده شود.

تکنیک های مختلف لیفت با نخ چیست؟

نخ های لیفت Nova و Silhouette InstalLift از سوی سازمان غذا و دارو برای هدف لیفت بافت صورت، مورد تائید قرار گرفته است. اگرچه این تکنیک ها بر روی یک مکانیسم عملکرد مشابه تکیه کرده و هر دو نتایج فوق العاده ای را ارائه می دهند ولی برخی تفاوت های کلیدی بین آن ها وجود دارد که بیماران باید از آن ها آگاهی داشته باشند.

نخ های Nova

این نخ ها، بخیه هایی هستند که از ماده سازگار با بافت زنده به نام PDO ساخته شده و برای جذب مجدد بی خطر توسط بدن طراحی شده اند. این نخ ها 4 تا 6 ماه در بدن مانده و پس از آن به آرامی جذب می شوند. بیماران درمان شده با این نخ ها می توانند تا 1 سال یا بیشتر، شاهد ماندگاری نتایج درمان باشند. این تاثیر دراز مدت از پیشرفت تولید کلاژن در پوست حاصل می شود.

Silhouette InstaLift

این نخ مثل نخ های Nova بر روی استفاده از بخیه های موقتی سازگار با بافت زنده، برای لیفت صورت تکیه دارد. این لیفت بیشتر بر روی لیفت پوست در مقایسه با تولید کلاژن تمرکز می کند، بنابراین نخ های استفاده شده در این روند، تا حدی متفاوت تر طراحی شده اند.

آن ها به جای صاف یا خاردار بودن حاوی تعدادی بخیه با مخروط های ریز پراکنده می باشد که با مهارت در بافت گیرنده قرار داده می شوند.

این به نخ ها اجازه می دهد تا پوست بیشتری را جمع کرده و لیفت قابل ملاحظه ای را در گونه ها و آرواره ها ایجاد نمایند. این نخ ها برای خلق نتایج ماندگار تر، طراحی شده اند. بیماران می توانند از تاثیر این درمان از 1 تا 3 سال بهره مند شوند.