عمل مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ : بلافاصله بعد از انجام میکرونیدلینگ در صورت خود احساس اندکی گرما خواهید کرد. از آنجایی که سوزن ها باعث ایجاد کبودی های ریزی می شوند، پوست صورت شما قرمز یا صورتی می شود.

اکنون باید دستورالعمل هایی در قالب مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ انجام شود. در صورت دنبال نکردن این دستورالعمل ها، نتیجه مطلوب حاصل نشده و حتی گاهی پوست آسیب می بیند.

مراقبت از پوست بعد از میکرونیدلینگ ، برای ارتقا دادن نتایج نقش بسزایی را ایفا می کند.

در کلینیک فرشته پس از اجرای روند، دستورالعمل های مربوط به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ توسط متخصص پوست شما در اختیارتان قرار داده می شود.

 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 

این دستورالعمل ها عبارتند از:

از جمله مهم ترین نکات مراقبتی بعد از میکرونیدلینگ عبارتنداز:

تمیز کردن:

طی چند روز بعد از درمان شما باید از محصولات مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ که حاوی مواد مغذی و آبرسان هستند استفاده کنید.

به مدت 12 ساعت بعد از میکرونیدلینگ ، صورت خود را نشویید؛ به جای آن صورت خود را با پاک کننده های مرطوب کننده ملایم تمیز کنید.

بعد از میکرونیدلینگ از آرایش کردن و استفاده از هرگونه براش بر روی پوست صورت خود خودداری کنید.

از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب خودداری کنید:

از آنجایی که حفره های روی پوست شما در اثر ایجاد سوراخ های زیر باز هستند، اشعه های ماوراء بنفش خورشید (UV) می تواند به شدت به پوست صورت شما آسیب وارد کند. بنابراین توصیه می شود به مدت 48 ساعت بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.

پس از 3 تا 4 روز از لوسیون ضد آفتاب با طیف وسیع UVA یا یک ضد آفتاب مینرال استفاده کنید، چون پوست بعد از میکرونیدلینگ حساس تر می شود. بنابراین کرم ضد آفتاب به عنوان بخشی از کیت مراقبت بعد از میکرونیدلینگ محسوب می شود.

شایان ذکر است که شما باید به استفاده از کرم ضد آفتاب در هر جایی که نور خورشید وجود دارد عادت کنید، چون پرتوهای زیان بار خورشید، به پوست صورت شما به شدت آسیب می زند.

 

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ

 

پوست خود را هیدراته نگه دارید و از سرم های هیالورونیک استفاده کنید:

در طول روند بهبود آبرسانی به پوست را انجام دهید. از سایر محصولات مراقبت از پوست بجز نمونه های تجویز شده توسط متخصص پوست استفاده نکنید. معمولاً بعد از درمان سرم مراقبت بعد از میکرونیدلینگ مثل سرم هیالورونیک برای اجتناب از پوسته شدن یا لایه برداری اضافی پوست توصیه می شود. استفاده از آن ها حتی بعد از درمان نیز باید ادامه پیدا کند.

در موقع استفاده از این محصولات، از تمیز بودن دست های خود اطمینان حاصل کنید.

مقدار زیادی آب بنوشید و از مصرف موادی از قبیل کافئین (قهوه یا چای) یا الکل که باعث دهیدراته شدن پوست می شود خودداری کنید.

از مصرف داروهای ضد التهاب اجتناب نمایید:

از آنجایی که قصد دارید بهترین نتیجه را از میکرونیدلینگ بدست آورید، عدم مصرف داروهای ضد التهاب، 3 تا 5 روز بعد از درمان الزامی می باشد.

میکرونیدلینگ باعث فعال شدن خودکار واکنش التهابی در بدن برای تحریک تولید کلاژن و دیگر فاکتورهای رشد در پوست می شود. بنابراین عدم مصرف داروهای ضد التهاب، از این جهت اهمیت پیدا می کند. وقتی شما داروهای ضد التهاب مصرف می کنید شکل گیری کلاژن سرکوب می شود .

از مصرف مواد اولیه فعال خودداری کنید:

شاید عجیب به نظر برسد، ولی شما باید از مصرف مواد اولیه فعال مثل ویتامین C به چند دلیل خودداری کنید. بعد از یک هفته می توانید مصرف محصولات ویتامین C را از سر بگیرید.

حداقل برای چند روز آرایش نکنید:

توصیه می شود که تا 48 ساعت اول بعد از درمان آرایش نکنید. بعد از دو روز می توانید آرایش ملایمی کنید. میزان آرایش باید به اندازه باشد که شما در پوست خود احساس گرمی و حساسیت نکنید.

پوست را لایه براداری نکنید:

تا یک هفته بعد از درمان، از تکنیک لایه برداری چه به صورت دستی و چه به صورت مکانیکی بر روی پوست خود استفاده نکنید. اجازه بدهید پوست تان به طور طبیعی بهبود پیدا کند. از تلاش برای بالا بردن سرعت بهبود که باعث بروز مشکلاتی در پوست شما می شود خودداری کنید.

صورت خود را محکم نشویید:

هنگامی که صورت خود را می شویید، از هیچگونه مواد فعال که در فرایند بهبود، اختلال ایجاد کند، استفاده نکنید. از محصولاتی استفاده کنید که خیلی قوی نبوده و هیچگونه حساسیتی در پوست شما ایجاد نکنند

برای سه روز ورزش نکنید:

هرگونه ورزش یا نرمشی می تواند باعث ایجاد تورم شود. از آنجایی که حفره های پوست صورت شما باز بوده و در حال بهبود می باشند، عرق کردن بعد از میکرونیدلینگ توصیه نمی شود. بنابراین از انجام هرگونه ورزش یا فعالیت ورزشی به مدت 72 ساعت بعد از درمان خودداری کنید.