درباره مراقبت های بعد از هایفوتراپی بیشتر بخوانید:

مراقبت های بعد از هایفوتراپی : خب، تصمیم گرفته اید تا برای تقویت پوست خود از هایفوتراپی بهره مند شوید؟ مثل هر روند پزشکی دیگری برای مشاهده نتایج شگفت انگیز و برخورداری از پوستی جوان تر و شاداب تر، به اندکی زمان برای ریکاوری نیاز دارید که قبل از دستیابی به نتایج بهینه، سپری شدن این زمان الزامی می باشد.

در واقع دیدن نتایج از این جهت به زمان نیاز دارد؛ چون هایفو از طریق تحریک تولید کلاژن عمل می کند. تولید کلاژن و رسیدن آن به سطح مناسب در محل مورد نظر به زمان نیاز دارد. کلاژن تولید شده تاثیر محکم شدن پوست در ناحیه درمان را بر جای می گذارد. بعد از درمان هایفو شکل ظاهری ناحیه درمان، در طول 3 تا 6 ماه متعاقب آن نیز به طی کردن مسیر بهبود ادامه می دهد.

 

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

 

هرچند شما می توانید از نتایج جادویی هایفو در طول ماه های پس از درمان لذت ببرید، ولی آنچه مهم است این است که بلافاصله بعد از درمان باید مراقبت های پس از درمان را به دقت انجام دهید. از آنجایی که هایفو نهایتاً درمانی است که به لایه های داخلی پوست آسیب می زند، نواحی مورد هدف بعد از درمان، آسیب پذیرتر و حساس تر بوده و به بهبود نیاز دارند.

لازم به ذکر است که چون هایفوتراپی با استفاده از امواج سونوگرافی انجام می شود هیچ اثری روی لک و رویه پوست نداشته و به روی زیری ترین لایه پوست که چسبیده به عضله هست اثر گذاشته و باعث کشش عضلانی می شود. در واقع روشی غیرتهاجمی برای لیفتینگ و کشش عضلانی صورت است.

برخی نکات مربوط به مراقبت های بعد از هایفوتراپی عبارتند از:

با پوست خود با ملایمت رفتار کنید:

اندکی بعد از درمان، پوست شما متورم شده و حساس می شود. از آنجایی که پوست در این مرحله، حساس و شکننده می شود به آن آسیب نزنید. تا یک روز بعد از روند ناحیه درمان را هرگز مالش ندهید و خراشی در آن ایجاد نکنید.

از حرارت دوری کنید:

دوش های آب داغ یا سونا بلافاصله بعد از درمان هایفو توصیه نمی شود. حرارت بالا باعث آزار دیدن پوست شده و لایه های چربی محافظ طبیعی پوست را از بین می برد. به جای آن می توانید از دوش آب ولرم یا دوش آب خنک استفاده کنید.

از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید:

فعالیت های سنگین باعث بالا رفتن دمای بدن شما شده و در نتیجه موجب گرم شدن و عرق کردن پوست می شود. شما باید تا زمانی که احساس کردید پوست تان به حالت طبیعی خود بازگشته دست نگه دارید. پس از آن می توانید ورزش و دیگر فعالیت های سنگین مثل بلند کردن اجسام سنگین را از سر بگیرید.

از استعمال لایه بردارها اجتناب کنید:

هرچند آرایش ملایم و استفاده از محصولات مراقبت از پوست بعد از درمان بلامانع است، ولی شما باید در طول دوره ریکاوری از استعمال محصولات لایه بردار خودداری کنید. محصولات دارای محرک های بالقوه پوست از قبیل ویتامین C، اسید سالیسیلیک، و اسید گلیکولیک نیز باید حداقل تا 3 روز بعد از درمان مورد اجتناب واقع شوند

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید:

استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب تا دو هفته بعد از درمان توصیه می شود. پس از درمان پوست شما در برابر نور خورشید و اشعه ماوراء بنفش حساس تر می شود، بنابراین در تمامی اوقات در برابر نور خورشید از پوست تان مراقبت کنید. استفاده از کلاه نیز گزینه خوبی می باشد.

در کنار رعایت کلیه نکات فوق، شما می توانید بخش عمده ای از فعالیت های روزمره خود را بلافاصله بعد از درمان از سر بگیرید. مثل همیشه حفظ یک رژیم غذایی متوازن از طریق نوشیدن مقدار زیادی مایعات، می تواند به سالم ماندن بدن شما و تولید مجدد سلول های جدید پوست کمک به سزایی کند.