روش کاشت ابرو

ابرو از نقش بسیار مهم و برجسته ای در صورت می باشد. با رشد اطلاعات و پیشرفت تکنولوژی، کاشت ابرو نیز به یک روند رایج تبدیل شده است. ولی با این حال از آنجایی که ناحیه کوچکی تحت درمان قرار می گیرد، دقت و دانش فوق العاده ای در خصوص آناتومی ، طراحی ابرو و تکنیک های استخراج و کاشت، مورد نیاز می باشد.

بازسازی ابرو به دلیل نتایج فوق العاده و اطلاعات رو به رشد، به یک روند مشهور تبدیل شده است . با تجربه جامع و کامل کارشناسان در زمینه استخراج واحد فولیکولی، به خصوص در طاسی های پیشرفته، کاشت موی بدن و بازیابی موی صورت، اکنون انجام تکنیک های جراحی در سطح بالا، برای خلق نتایج رضایت بخش برای بیماران دارای انتظارات منطقی، به امری امکان پذیر تبدیل شده است.

 

کاشت ابرو

 

آناتومی ابرو

 1. تاج ابرو : این داخلی ترین بخش ابرو می باشد که تا حدود 0.5 تا 0.7 سانتی متر به سمت بالا رشد کرده است. رنگ مو در این قسمت، روشن تر می باشد.
 2. بدنه : این بخش مرکزی 2.5 سانتی متر بوده و متراکم تر و پهن تر است. در این بخش موها به سمت بالا می باشد. در بخش پایینی ابرو، موها به سمت پایین رشد کرده و به صورت یک شیار متراکم می باشد.

یک ابروی ایده آل، ابرویی با محتوای دوطرفه و شکل ایده آل است.

ارزیابی های قبل از کاشت ابرو :

بارزترین شاخصه ها در کاشت ابرو ، موضوعات زیبایی از قبیل نقص مادرزادی از لحاظ عدم رشد مو یا پوشش ناکافی یا ابروی غیر یکدست فاقد بخش میانی یا جانبی می باشد. دیگر شاخصه های رایج شامل جای زخم ناشی از آسیب دیدگی، سوختگی یا تومورها، جذام یا عوامل دیگر می باشد.

در خصوص محدودیت تراکم بدست آمده در یک جلسه و الزامات تکرار جلسه در صورت عدم دستیابی به تراکم مطلوب، مشورت های لازم با بیمار انجام می شود.

قبل از کاشت ، انجام آزمایش خون خاصی جز در مواردی از قبیل HIV ، هپاتیت نوع B و C مورد نیاز نمی باشد.

 

کاشت ابرو

 

روش های کاشت ابرو :

کاشت واحد فولیکولی (FUT)، با استفاده از پیوند واحد مو برای کاشت ابرو ، از مدت ها پیش مورد استفاده قرار گرفته است. با این وجود با ظهور رو به رشد استخراج واحدهای فولیکولی (FUE)، کاشت ابرو را می توان به راحتی بدون نیاز به بخیه و زمان از کار افتادگی، انجام داد. کاشت موی مصنوعی برای بازسازی ابرو، به خصوص در مواردی که ناحیه دهنده موجود نمی باشد، مورد استفاده قرار گرفته است. با این وجود، پزشکان به استفاده از آن به دلیل ریسک واکنش بدن غیر خودی که اسکارهای دائمی و تاثیرات روانشناختی را بر جای می گذارد، تمایلی ندارند.

طراحی مو :

معمولاً از بیمار خواسته می شود تا ابروی مطلوب خود را ترسیم کند. سپس تلاش می شود تا درون دادهای فعال در بیمار برای انتخاب از میان ابروی مطلوب، ابروی ایده آل و ابروی فردی شده، ایجاد شود. این کار باعث حذف شکاف بین انتظارات و نتیجه شده و حس رضایتمندی بیشتری را در بیمار ایجاد می کند.

برای اطمینان از تقارن ابرو، اقدامات محتاطانه ای باید انجام شود. بعد از مشخص شدن شکل ابرو، یک ابروی نرمال ترسیم می شود.

 

 

کاشت ابرو

 

خلق محل گیرنده :

به طور ایده آل تعداد کمی فولیکول مو باید از ناحیه دهنده استخراج شده و سپس اندازه لازم و عمق باید در محل گیرنده خلق شود. معمولاً سوزن های تزریق تیز یا تیغ های 0.7 تا 1.1 میلی متری مورد استفاده قرار می گیرند.

جهت مو در ناحیه سر یا راس ابرو، باید کاملاً عمودی یا به سمت بالا باشد. با این وجود این قسمت، بحث برانگیزترین نقطه کاشت ابرو بوده و اتفاق نظر فعلی، حفظ قوس در قسمت میانی و در قسمت جانبی می باشد.

یک ابروی ایده آل، ابرویی است که کلیه ملاحظات فوق الذکر در یک صورت ایده آل، در آن در نظر گرفته شده باشد. با این وجود، ابرو بر اساس شکل صورت، کاملاً فردی می باشد. مفهوم اصلی این است که با داشتن یک نسبت افقی تر می توان یک صورت کشیده تر را گردتر نشان داد و با یک جهت یابی عمودی تر، می توان انگاشت کشیدگی در صورت های گرد را خلق نمود.

ارزیابی پیش از روند کاشت ابرو :

 • رایج ترین شاخص های کاشت ابرو ، مثل نقص مادرزادی یا پوشش ناکافی از یک ابروی نرمال که به رنگ تیره تر نیاز داشته یا یک ابروی نامتقارن فاقد بخش میانی یا یک سوم جانبی، به موضوعات زیبایی ارتباط دارد.
 • یک داوطلب خوب شخصی است که دارای انتظارات منطقی بوده، محدودیت ها در تراکم به دست آمده را درک کرده، دارای یک نقص چشمگیرتر منحصراً مربوط به اهداف زیبایی بوده و مبتلا به یک بیماری تهدید کننده یا مداوم باشد.
 • بیمار باید در خصوص محدودیت تراکم بدست آمده در یک جلسه واحد و الزامات تکرار جلسه در صورت عدم دستیابی به تراکم مطلوب، مورد مشاوره قرار گیرد. همچنین مشاوره در خصوص نیاز به آرایش کردن با استفاده از مداد ابرو، برای ارتقا دادن نتایج بدست آمده، باید مورد مشاوره قرار گیرد.
 • آزمایش خون به خصوص دیابت و غلظت خون الزامی می باشد.
 • به مدت 24 ساعت پیش از کاشت از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل، قلیان و سیگار خودداری نمایید.

 

کاشت ابرو

 

استخراج فولیکول مو

یک موی دهنده ایده آل، مویی است که دارای شکل طبیعی، کالیبر پیوند طبیعی و بدون رشد مو با طول اضافی باشد.

در صورت وجود اسکار یا در جایی که تنها بخشی از ابرو بازیابی شده است، ارزیابی واقعی قطر موهای ابرو و هماهنگ کردن آن ها با بخش های مختلف پوست سر، الزامی می باشد. بهترین تناسب باید به عنوان یک ناحیه دهنده، انتخاب شود.

ناحیه دهنده می تواند یک ناحیه استخوان پس سری یا پشت گردن باشد. ناحیه پس سر، دارای موهای ضخیم تر، بلندتر با فولیکول های واحد معدود می باشد. پشت گردن و ناحیه پیش شنوایی، نواحی دارای موهای نرم تر و ریزتر است که از نظر ژنتیکی نسبت به موهای پوست سر، کوتاه تر می باشد.

از آنجایی که موی سر دوباره رشد می کند، کمتر قابل اعتماد بوده و کنترل پیچش آن، دشوارتر است. این موضوعی است که پزشکان، شخصاً نسبت به آن نگرش مطلوبی ندارند.

در یک روند FUE مو باید نوک گیری شود. این امر به عنوان یک نقطه ضعف در مقایسه با FUT به شمار می آید چون انحنای طبیعی موها که برای کمک به هدایت جایگیری پیوندها استفاده می شود، به سختی قابل ارزیابی می باشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

 • نواحی گیرنده، باز نگه داشته می شوند و پانسمان ناحیه دهنده، به مدت 2 روز انجام می گیرد.
 • لیپوزومال ATP در محلول نمک نرمال، بصورت اسپری، هر 2 تا 3 ساعت یک بار مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کبودی و تورم برای چند روز ماندگار می باشد.
 • آنتی بیوتیک ها، داروهای مسکن و استروئیدهای خوراکی، با دوز 40/60 میلی گرم در روز برای 3 تا 4 روز اول، مورد استفاده قرار می گیرد.
 • لازم به ذکر است که نتیجه رضایت بخش در انتهای 9 ماه و بعد از فاز ریزش اولیه هویدا خواهد شد.

عوارض کاشت ابرو

رایج ترین مشکلات و عوارض با جهت و پیچش، ناهماهنگی رنگ و بافت یا عدم رشد مجدد، مرتبط می باشد. این مشکلات وابسته به اپراتور بوده و بر حسب تجربه و با استفاده از تکنیک های مناسب، کاهش می یابد. در کلینیک فرشته ، این دغدغه ها در دستان هنرمند کارشناسان این مرکز، مرتفع می گردد.

عفونت، تورم، کبودی، فولیکولیت و جای زخم، به ندرت در این روند دیده می شوند.

نتیجه گیری

با استفاده از بالاترین استانداردها در تکنیک ها در کلینیک کاشت موی فرشته و با اعتماد به تجربه مثال زدنی کارشناسان این مرکز و با اطلاع رسانی به بیماران و ایجاد انتظارات منطقی در آن ها می توان به نتایج درخشان و فوق العاده ای دست پیدا کرد.

4 تمایز بارز تیم کاشت ابرو کلینیک فرشته با سایر کلینیک های زیبایی که موجب رقم خوردن بهترین نتایج از این روش برای افراد می شود عبارت است از:

 • کاشت در جهت خواب ابرو
 • پرتراکم ترین حالت ممکن
 • همراه تیمی مجرب
 • طراحی دلخواه شما