همه چیز در مورد کاشت مو در تهران

کاشت مو در تهران : وقتی درباره تکنیک تفکیک فولیکول (FIT) بحث می کنیم، یک عبارت گسترده تر برای این تکنیک یعنی استخراج واحد فولیکولی(FUE) به میان می آید. FIT تکنیکی است که در آن دسته های طبیعی مو که در پوست سر وجود دارند برداشته می شوند.

تکنیک FIT بر پایه این ایده استوار است که جراح تنها یک پانچ را برای جدا کردن یک دسته مو، در پوست سر قرار می دهد و عمق فولیکول یا جایی که غشای میانی پوست خاتمه یافته است یا چربی آغاز شده است را تعیین نمی کند. در FIT پزشک برای وارد کردن پانچ به پوست به منظور رسیدن به نقطه شروع چربی با یک محدودیت عمق روبرو می باشد.

 

کاشت مو در تهران

 

پزشک می تواند بقیه مسیر را تشریح کرده و گرافت را بیرون بکشد، بنابراین احتمال برش عرضی کمتر خواهد بود. در تکنیک FIT پزشک تنها بخشی از واحد را برداشته و بخشی از مو را به منظور پنهان سازی و پوشش دادن ناحیه دهنده سر جای خود باقی می گذارد. موی باقی مانده، به رشد خود ادامه می دهد ولی مویی که برداشته شده دیگر دوباره رشد نخواهد کرد.

آیا من داوطلب خوبی برای کاشت مو با تکنیک FIT هستم؟

بیمارانی که داوطلبین خوبی برای کاشت مو با تکنیک FIT محسوب می شوند دارای ویژگی های زیر هستند:

  • بیماران جوانی که در خصوص تمایل به ادامه کاشت مو اطمینان نداشته و به میل خودشان دوست دارند موهای کوتاه داشته باشند.
  • بیمارانی که پوست سر آن ها بسیار محکم بوده و تنها می خواهند کاشت را در ناحیه کوچکی انجام دهند.
  • بیمارانی که ناحیه دهنده آن ها با تکنیک کاشت موی نواری چندین بار برداشت شده و تنها یک ناحیه کوچک نیاز به کاشت دارد.
  • بیمارانی که نگران ایجاد یک اسکار خطی در ناحیه دهنده هستند.

 

 

بیمارانی که داوطلبین خوبی برای کاشت مو به روش FIT محسوب نمی شوند عبارتند از:

  1. بیمارانی با تراکم موی کم
  2. بیمارانی که موهای آن ها آنچنان فردار است که بخش تحتانی مو می تواند به سمت بالا با شکل J فر خورده و بخش عمده ای از فولیکول مو بریده شود.
  3. بیمارانی که نمی خواهند ناحیه دهنده را با تیغ بتراشند.

تکنیک FIT چگونه انجام می شود؟

در طول روند FIT جراح هر از چند گاهی یک واحد فولیکول مو را از ناحیه دهنده پوست سر بر می دارد. جراح از یک ابزار پانج کوچک که یک استوانه باز با اندازه 0.8 تا 1 میلی متر می باشد برای علامت گذاری پوست و برداشتن واحد فولیکول استفاده می کند. این شبیه تکنیک های قدیمی پلاگین می باشد و تنها تفاوت آن این است که جراح از یک پانچ بسیار کوچک استفاده می کند. پزشک تلاش می کند تا آن واحد دست نخورده باقی بماند هرچند مواقعی پیش می آید که پزشک سعی می کند تا یک یا دو مو را در یک گروه برداشت کند.

وقتی واحد فولیکول از ناحیه دهنده برداشته شد، در برش های از پیش ایجاد شده در ناحیه طاس یا کم مو قرار داده می شود. بر حسب نتیجه مطلوب بیمار، یک تا چهار فولیکول در برش قرار داده می شود. محل های استخراج شده در ناحیه دهنده بدون نیاز به پانسمان یا بخیه به خودی خود بهبود می یابند. کاشت مو در تهران در نواحی بزرگ با روش FIT امکان پذیر می باشد ولی به دلیل ماهیت ظریف برداشتن دسته های مو، در یک دوره دو روزه باید جلسات مگا انجام شود.

 

 

مزیت اصلی FIT :

تعیین عمق تا حداقل عمق مورد نیاز برای استخراج مو می باشد. باید به خاطر داشته باشید که FIT شکلی از FUE بوده و هر دو تکنیک بیماران مشابهی را پوشش می دهند. هر قدر عمق فرو رفتن پانچ بیشتر باشد، احتمال آسیب دیدن فولیکول های مو افزایش می یابد، چون پانچ معمولاً تیز است. حتی اگر پانچ کند باشد، احتمال آسیب دیدن مو وجود دارد. پزشک ترجیح می دهد به حداقل عمق وارد شده و در عین حال به راحتی گرافت را بیرون بکشد.

روش FIT نسبت به روش FUE دارای الویت می باشد چون پزشک عمق کمتری را مورد هدف قرار می دهد.

موارد دیگر کاربرد FIT

FIT را می توان برای بازسازی ابرو و مژه نیز مورد استفاده قرار داد چون این دستاورد، شبیه همان پوست سر است. تنها تفاوت آن این است که پزشک باید تعداد موهای کمتری را بکارد. مو بدن را نیز می توان مورد استفاده قرار داد ولی این مو اغلب دارای قطر مشابه نبوده و مثل موی سر یا ابرو رشد نمی کند. استفاده از موی پوست سر برای انجام کاشت ابرو به این معنی است که مو اساساً کیفیت موی سر را بازیابی می کند.

 

 

ریکاوری کاشت مو

فرایند ریکاوری و زمان از کار افتادگی در تکنیک FIT با تکنیک FUE فرقی ندارد. در شب اول، بیمار درد جزئی را تجربه خواهد کرد ولی سطح درد در بیماران مختلف، متفاوت است.بیشتر افراد بعد از 2 تا 5 روز می توانند به محل کار خود بازگردند. از آنجایی که در این روند بخش بزرگی از ناحیه دهنده تراشیده می شود، حضور در مجامع عمومی و رویدادهای اجتماعی اندکی برایشان دشوار خواهد بود.

تورم در چند روز اول بعد از روند در ناحیه پیشانی بعید نیست. در چند روز اول بعد از جراحی، بیمار باید در زمان استراحت، سر خود را با قرار دادن چند بالشت در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهد. پوسته پوسته شدن در چند هفته اول، قبل از اینکه بیمار بتواند سر خود را محکم بشوید، اتفاق خواهد افتاد.

نتایج

رشد موهای جدید در حدود 2 تا 3 ماه بعد از تکمیل روند آغاز می شود. بیماران بعد از 6 تا 9 ماه، شاهد بخش عمده ای از نتایج خواهند بود. گاهی اوقات نتایج نهایی تا یک سال بعد از جراحی آشکار نمی شود. نتایج نهایی FIT دائمی می باشد.

محدودیت های تکنیک FIT

برخی از محدودیت های روند کاشت مو در تهران و به طور کلی کاشت مو عبارتند از:

  • پزشک در خصوص کاشت مقدار گرفت هایی که می تواند در یک روز انجام دهد با محدودیت روبرو است چون برای جلوگیری از آسیب دیدن فولیکول ها باید دقت زیادی به کار گرفته شود.
  • پزشک می تواند از ناحیه دهنده تا زمانی که موهای این ناحیه شروع به نازک شدن کرده و دیگر نتوان آن را به شکلی موثر مورد استفاده قرار داد، مو برداشت کند.